KURS BARBERSKI DLA POCZĄTKUJACYCH - OPIS SZKOLENIA

Najdłuższe i najlepiej zorganizowane szkolenie barberskie dla osób bez żadnego doświadczenia! Szkolenie trwa 24 dni, co daje 192 godziny nabierania umiejętności w nowym zawodzie pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Nasz kurs został oparty na odpowiednio skonstruowanych blokach. Na teorii dowiesz się wszystkiego o historii barberingu, o włosach, fryzurach, głowie, brodzie, stanowisku pracy oraz obsłudze klienta. Następnie zostaniesz uzbrojony w sprzęt i będziesz mógł wykonać swoje pierwsze cięcia. Blok drugi, czyli praktyka to kwintesencja tego szkolenia. Czterdziestu sześciu żywych i prawdziwych modeli do obcięcia przez Ciebie pod okiem trenerów! Mnóstwo pokazów oraz innych elementów pedagogicznych, które pomogą Ci wyjść z tego szkolenia z największymi umiejętnościami!

FAQ

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Dla wszystkich! Uczymy wszystkich bez uprzedzeń — zarówno tych, co jeszcze nie trzymali nożyczek w ręku, jak i tych, którzy coś tam już trzymali. Dla tych, którzy nie chcą tylko marzyć a przede wszystkim spełniać swoje marzenia. Dla znudzonych i wypalonych swoją dotychczasową pracą. Dla tych, co szukają swojej drogi zawodowej. Dla mężów, żon, synów, córek!

W JAKICH GRUPACH ODBYWA SIĘ SZKOLENIE?

Szkolenie odbywa się maksymalnie w 24-osobowych grupach. Ze względu na ponad 400-metrową akademię, podział na dwie sale, 15-osobową kadrę trenerską oraz zespół ludzi z biura, szkolenie sprawia wrażenie indywidualnego, a czas spędzany po nim jest jak wyjazd na kolonie.

Nie zagwarantujemy Ci pracy po ukończonym szkoleniu. Jesteśmy szczerzy w tym i nie obiecujemy gruszek na wierzbie, żeby tylko przyciągnąć przyszłego kursanta. Obiecujemy, że będziemy pomagać, jak tylko możemy.

CZY PO SZKOLENIU BĘDĘ MÓGŁ SAMODZIELNIE STANĄĆ ZA FOTELEM I OBCINAĆ?

My zrobimy wszystko, aby tak było i z doświadczenia oraz historii naszych absolwentów wiemy, że jest to pewne! Znaczna większość pracuje w zawodzie, a najodważniejsi od razu otwierali swoje salony! Wszystko zależy od Ciebie i tego, gdzie trafisz po naszym kursie. W miarę możliwości pomagamy w znalezieniu pracy w zaprzyjaźnionych salonach!

CZY NA SZKOLENIU MUSZĘ MIEĆ SWÓJ SPRZĘT?

NIE! Na czas szkolenia zostaniesz wyposażony w kompletny zestaw narzędzi. Od maszynki po nożyczki i grzebienie. Modele również są po naszej stronie. Na kursie nie musisz się martwić o nic. Jedynie chcieć.

CZEGO NAUCZĘ SIĘ NA SZKOLENIU?
Wykonywania kompleksowej usługi barberskiej! Nauczysz się obcinać podstawowe typy fryzur męskich. Nauczysz się pielęgnacji oraz trymowania zarostu. Nauczysz się obsługiwać brzytwę i nią golić. Poznasz sprzęt oraz zasady dbania o niego. Dowiesz się wszystkiego o pracy barbera i jego stanowisku. Nauczysz się chodzić do pracy z uśmiechem!
CZY MOŻNA PRZEJŚĆ KURS W SYSTEMIE WEEKENDOWYM?

Zdecydowanie nie. Nie przypadkowo nasz kurs trwa tyle czasu, a ciągłość w nabieraniu wiedzy jest tu kluczowa. Każdy następny dzień sprawia, że widzisz i umiesz więcej. Przerwy w kursach, które powstają w systemie weekendowym, powodują, marnowanie godzin kursu na przypominanie sobie co się robiło tydzień temu. Kluczowym elementem przy wyborze szkolenia jest ilość godzin, a nie czas jego trwania.

CZY WARTO?

TAK! Jeśli nie wierzysz nam, to spytaj naszych absolwentów. Sprawdź opinie, które zostawili u nas. Napisz do nich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

KADRA

NIKO NIKOLAICHUK

MAGDALENA DĄBROWSKA

ARTUR ŁAKATOSZ

KAMIL JASZCZUK

JURJI JARMASHEVICH

KAMIL STYSIAŁ

ROMAN TOMASZEWICZ

KADRA

PROGRAM KURSU

BLOK TEORETYCZNO-PRAKTYCZNY

1 dzień kursu

– Przywitanie uczestników, prezentacja akademii, informacja o celach projektu
– Historia barberingu i barbering w Polsce
– Warsztat z Mateuszem Balcerskim – prezentacja kosmetyków używanych w branży
– Warsztat z Mateuszem Papisem – barber w social mediach

2 dzień kursu

– Przywitanie z trenerami WSB, omówienie książki kursanta oraz zasad pracy z modelami
– Warsztat z serwisowania sprzętu z Tomaszem Księżopolskim – prezentacja sprzętu oraz nauka serwisowania sprzętu

3 dzień kursu

– Serwis i obsługa klienta, prawidłowe mycie włosów
– Pokaz modelowania (dwie fryzury) – praktyka na główkach treningowych
– Omówienie brzytwy (podstawowe zasady i przygotowanie do królewskiego golenia)
– Pokaz królewskiego golenia
– Pokaz repigmentacji
– Golenie brzytwą na balonach
– Pokaz strzyżenia na modelu

4 dzień kursu

– Omówienie podstawowych separacji i dopasowania ich do kształtu głowy
– Punkty odniesienia przy strzyżeniu
– Prawidłowa postawa ciała i ćwiczenia rozciągające
– Prawidłowe trzymanie grzebienia i nożyczek
– Ćwiczenia na główkach treningowych – separacje poziome i horyzontalne oraz pierwsze strzyżenie – linia prosta
– Omówienie pozostałych technik

5 dzień kursu

– Modelowanie główek (dwie fryzury)
– Omówienie kątów cięcia przy strzyżeniu i dopasowanie do kształtu głowy
– Praca na główkach treningowych. Separacje pionowe (wertykalne), separacje ukośne (diagonalne)
– Prawidłowe wydzielanie pasma pamięci oraz dopasowanie długości do konkretnej fryzury

6 dzień kursu

– Omówienie technik cieniowania maszynką (fade). Dopasowanie wysokości cieniowania do kształtu głowy
– Podstawowe punkty odniesienia przy strzyżeniu brody
– Pokazowe strzyżenie na modelu wykonane przez trenera
– Praca na główkach treningowych w wykorzystaniem poznanych technik (fade). Omówienie poznanych technik

BLOK PRAKTYCZNY

Od 8 do 17 dnia kursu

– Praca na modelach

18 dzień kursu

– Pokaz wykonany przez trenera z omówieniem podstawowych technik przy budowaniu klasycznych i dłuższych fryzur (long trim)
– Praca na główkach (dłuższe formy)
– Pokaz na główce treningowej wykonanej przez trenera (pompadour)
– Praca na główkach treningowych (pompadour)
– Warsztat z Pomadowym

Od 19 do 23 dnia kursu

– Praca na modelach

24 dzień kursu - egzamin

– Egzamin teoretyczny
– Egzamin praktyczny
– Rozdanie certyfikatów

UL. ARABSKA 7
03-977 WARSZAWA

509 834 835

SZKOLENIA@SZKOLABARBERSKA.PL

Scroll to Top